Formownica do zagonów seria AFR

Specyfikacja

 Dysponujemy zmodernizowaną Formownicą do zagonów z serii AFR, która służy do uprawy warzyw i owoców miękkich takich jak truskawki czy ogórki. Formownica to maszyna, której zadaniem jest spulchnieniu gleby za pomocą redeł oraz jej uformowaniu przy użyciu wału napędzanego hydraulicznie. Konstrukcja maszyny jest niezwykle prosta i zwarta co zapewnia bezawaryjność i wytrzymałość.

       Maszyna formuje zagon, okrywa go folią lub agrowłókniną służącą do ograniczania wyrastania chwastów, a zarazem szybszego nagrzewania się  gleby pod osłoną. Rozkłada również taśmę kroplującą kilka centymetrów pod okrywą zagonu na jego środku. Na końcu noże nacinają otwory o dostosowanej do potrzeb klienta długości i grubości. 

       Maszyna przy jednocześnie formułowaniu zagon ma możliwość aplikacji nawóz na szerokości zagonu. Formownica z serii AFR przyciska brzegi kołami dogniatającymi, zasypuje boki talerzami obsypującymi, co w precyzyjny sposób wpływa na jakoś wysiewu, dzięki znacznikom wskazującym nam oś kolejnego rzędu. W procesie rozkładania warto zwrócić uwagę na jakość materiału siewnego, by stworzyć najlepsze warunki rozwoju korzeni, co w efekcie finalnym pozwoli nam uzyskać lepsze zbiory.