Sortownik do ogórków z serii ASO

Specyfikacja

 Sortowniki do ogórków służą do selekcji oraz kalibracji warzywa na różne sposoby sortowania. To znaczy, że możliwe jest osiągnięcie dużej wydajności dzięki długiej konstrukcji maszyny. Sortownik z serii ASO pozwala na bardzo dobrą selekcję ogórka, dzięki prostemu i łatwemu systemowi, który jest sterowany przez prosty w obsłudze komputer, który został stworzony specjalnie do tego celu. 

            Istnieje możliwość wyboru różnych programów sortowania i klasyfikowania ogródków, co ułatwia optymalizację pracy maszyny. Dzięki wykorzystaniu właściwości fizycznych ogórka możliwe było opracowanie sprawnego systemu selekcji, który został zastosowany w sortowniku z serii ASO. Sortownie odbywa się w sposób mechaniczny poprzez zwiększającą się  szczelinę między łańcuchami sortującymi, gdzie owoc spada w poszczególnej kwaterze dla danego rozmiaru. 

         Wszystkie taśmy, łącznie z taśmą główną, posiadają falowniki dla odpowiedniego dostosowania prędkości posuwu względem podawanego surowca. Wydajność dla ASO 17/5000 to ok 4-5 ton na godzinę. Nasze maszyny do sortowania ogórków z serii ASO cechują się optymalną wydajność podczas sortowania. 

Charakterystyka sortownika do ogórków z serii ASO: